Anasayfa Sayfa Hakkımızda

Henüz hayatın künhüne varamamış birer çocukken anne ve babalarımızın dilinden  dinledik Dava Adamlarını. Okuma yazmayı öğrenmemizin üzerinden henüz birkaç yıl geçmişti ki anne ve babalarımız bu büyük Dava Adamlarının kitaplarını, biyografilerini elimize tutuşturdu. Okuduklarımız ve dinlediklerimizle Dava Adamlarına olan sevgimiz arttı. Sevdikçe merak ettik, merak ettikçe okuduk, okudukça dolduk, doldukça taştık.
“Bütün uyuyanları uyandırmaya bir tek uyanık yeter.” diyen Malcolm X’in sözünü havada bırakmak istemedik. Lise ve üniversite yıllarımıza geldiğimizde etrafımızdaki arkadaşlarımızla her sohbetimizde, çevremizdeki orta okul ve lise çağındaki gençlerle girdiğimiz her muhabbette bu Davayı, bu Davanın Adamlarını, hayatlarını ve sözlerini anlatmaya başladık.
Malcolm X ne demişti: “İnsanlar bir adamın bütün hayatının bir tek kitapla değişecebileceğinin  farkında değiller.” Evet insanlar bunun farkında değildi ancak koca bir nesil olan sahabe neslini yol kesen bir eşkiya iken, yol gösterici birer yıldız haline getiren bir tek kitap ve bir tek resûldü.
Öyleyse “Okumaya kırgın yetişmiş bir nesle okumayı nasıl sevdiririz, bu Davayı onlara nasıl anlatabiliriz?” dedik ve ilk icraatimiz olarak ortaya Dava Adamı Ajandaları çıktı. Çok sevilince peşinden Dava Hanımı Ajandaları geldi. Yeni ajanda projeleri, yeni kitap projelerini de ortaya çıkardı ve Dava Adamı Yayınları 09.01.2020 tarihinde resmen kuruldu. Türkiye’nin yayın camiasına yeni bir soluk getirme arzusunda istikrarlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Dava Adamı Yayınları Logosu 

İki şekilden ibaret olan logonun birinci şekli Arap Alfabesindeki  "Elif" harfidir ve "DİK DURUŞU" temsil etmektedir. İkinci şekil ise "İslam Davasını" temsil eden "Hilal" dir. Bu iki şekil birleşerek Dava Adamı Yayınlarının baş harfi olan "D" harfini oluşturur.
Böylece Logomuz "Dava Adamlarının İslam Davasındaki Dik Duruşlarını" temsil etmektedir.